Haber

Yarısı çöken binanın tepesindeki güvercinlik ayakta kaldı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde yarı çöken binanın üzerindeki güvercin kulübesi ayakta kaldı. Güvercinler için yer yaptıklarını anlatan Burak Şafak, “Burası normalde 4 katlıydı, eklemeyi 2 yıl önce yaptık. Güvercinler rahat uçsun diye yaptık. Güvercinler için ekstra kat yaptık. Sütunlar yandan desteklenmiştir. 1994 yılında yapılmıştır.”

Hatay’da yarı yıkılan binada güvercin kulübesi bulunan sütunlar yıkılmadı. Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremde bir binanın çökmesine rağmen yanındaki ek bina yıkılmadı. Narlıca Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı binanın yıkılmasına rağmen güvercin yuvasının zarar görmediği sütunların zarar görmemesi dikkat çekti. 4 katlı binanın son hali görenleri hayrete düşürdü.

Binada oturanlardan Burak Şafak, “Nasıl çıktığımızı bilmiyoruz. Depremden sonra çıktık. Bina çöktükten sonra çıktık. Sağlam güvercinler için yaptık. Güvercinler için fazladan bir tane yaptık. Sütunlar yanlardan desteklenmiştir. 1994 yılında yapılmıştır. Sulak alan olduğu için yıkılma riski daha fazladır. Binada 14 kişiydik. 13 kişi kurtuldu, 1 kişi öldü.” dedi.

– Hatay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu