Teknoloji

Kamera Tasarımıyla Görene iPhone 16’yı Hatırlatan iPhone 12!

Sevilen çalışmalarıyla tüm dünyada adından söz ettiren teknoloji markası Apple hakkında ortaya atılan tartışmalar bitmiyor. Son olarak şirketin çıkışına bir yıldan fazla bir süre kalan iPhone 16 serisi için bazı bilgiler gündeme geldi. İddialara göre gelecek modeller, şirketin eski telefonu iPhone 12’den bazı değerli tasarım detayları alacak. İşte detaylar…

Apple’ın merakla beklenen iPhone 16 serisi ile ilgili yeni iddialar teknoloji severleri heyecanlandırdı.

Yüksek performans ve etkileyici özelliklerle gelmesi beklenen akıllı telefonların, tasarım alanında önceki modellerde popüler olan bazı detayları taşıyacağı söyleniyor.

Bu tasarım detaylarının başında ise popüler iPhone 12 modellerinin kamera adalarının iPhone 16 ile birlikte yeniden tercih edileceği tartışılıyor.

Bilmeyenler için Apple, iPhone 12 serisinden sonra piyasaya sürdüğü 13 modelinde kamera modülünde bazı değişiklikler yaptı. Şirket, iPhone 13 serisindeki çift sensörlü kameraları alışılmışın aksine düz bir şekilde değil çapraz olarak yerleştirmeye başladı.

Apple ürünleri hakkında bilgi sızdırmasıyla ünlü teknoloji sayfası @URedditor, güncel söylentilerin ana kaynaklarından biri.

Apple analistleri de şu anda sadece bir argüman olan bilgilerin önümüzdeki günlerde değişebileceğini söylemekte fayda var diyorlar.

Tasarım değişikliği adına konuşulan bir diğer konu da ekran boyutları. Uzmanlar, 2024 yılında çıkacak 16 serisinin eski modellere göre oldukça büyük olacağını ve bu alanda akıllı tabletlerle rekabet edeceğini öne sürüyor.

Ünlü analist Ross Young ve Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan görsellere göre yeni iPhone 16 serisi, bu yıl piyasaya çıkması beklenen 15 serisinden çok daha büyük ekran boyutlarına sahip olacak. Öyle ki serideki iPhone 16 Pro’nun 6.3 inç ve iPhone 16 Pro Max’in 6.9 inç’lik boyutları günümüzün tabletleriyle rekabet edecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Gelecekteki iPhone modellerinde başka hangi yenilikleri görmek istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

posof-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu