Ekonomi

Euronews’ten Türkiye analizi: İptal yok

Fransa merkezli AB kuruluşu Euronews, Türkiye’nin turizm sektöründe yükselen başarısına dikkat çeken bir analiz yayınladı. Euronews’in ‘Türkiye dünyanın dört bir yanından turist çekiyor’ başlıklı haberinde, 2022’de Türkiye’yi 51 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği vurgulandı.

REZERVASYONLARDA İPTAL YOK

Yapılan analizde, geçen yıl 16 milyona yakın yabancı turisti ağırlayan İstanbul başta olmak üzere Antalya, Muğla, İzmir ve Kapadokya gibi başlıca ziyaret noktalarının depremden etkilenen bölgelerin dışında kaldığına dikkat çekilerek, turistler yıkıcı depremlere rağmen seyahat planlarını ertelemedi.

Türkiye’yi ziyaret eden turistlerin görüşlerine yer verilen haberde şu ifadeler kullanıldı:

“İspanyol turist Marian Catalan gibi depremden önce buraya seyahat rezervasyonu yaptıran kişiler de rezervasyon yaptırdı. Katalan ” Evet biraz tereddüt ettim ama zaten her şeyi organize ettiğimiz için ‘İşte 1000′ dedik kendi kendimize. kilometre uzakta.’ Burada bir şey olmaz, inançlar ülkesi olur, geri geliriz dedik, çok beğendik.ed.

İngiliz tatilci Debbie Still de aynı düşüncelere sahipti ve yine de yolculuğa devam etmeye karar verdi.

TÜRKİYE’YE SEYAHAT DEDİLER

Hala “24 saattir burada değiliz ama şu ana kadar gerçekten keyif aldık, evet, mükemmel. Türkler çok nezih, çok cana yakın. Bugün en son isteyeceğimiz şey insanların Türkiye’ye gelmemesi. Her zamankinden daha fazla gelmelisin. Her zamankinden daha fazla gelmeleri gerekiyor. Etkilenen bölgelere gitmediğiniz sürece Türkiye’ye seyahat etmek güvenlidir. Büyük havayolları ve uluslararası havaalanları her zamanki gibi çalışıyor.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu