Haber

Misprint 100 lirayı 100 bin liradan satışa çıkardı

Elazığ ‘da oturan Besime Ata, maaşını aldıktan sonra paralarını saymaya başladı. Ata o sırada elindeki 100 TL’lik banknota baktığında sıfır olmadığını gördü.

İlk başta paranın geçersiz olabileceğini düşünen Çet, daha sonra internette yaptığı araştırmada parada bir baskı hatası olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Çet, elindeki 100 liralık banknotu 100 bin liradan satışa çıkardı. Çet, alıcı olursa parayı satacağını, aksi takdirde satmayı düşünmediği bir hatıra olarak saklayacağını belirtti.

Maaşını aldıktan sonra para sayarken yanlış 100 TL basımını fark ettiğini belirten Beşime Ata, “Geçen aylarda maaşımı alıp eve gittim. bu 100 lira 100 tl sıfır eksikti ve bir ölçü boya kalıntısı vardı bu durumu anlayınca araştırmaya başladım paranın sahte olduğunu düşündüm daha sonra internette araştırma yaptım ve anladım Bu madeni para hatalı basılmış. Türkiye’de buna benzer basılan birkaç madeni para daha var. Elimdeki 100 lira bunlardan biri. Sıfır olması gerekirken benim paramda basım hatasından dolayı bir sıfır var” dedi.

Parayı harcamayı düşünmediğini ifade eden Ata, “Bu parayı harcamayı düşünmüyorum. Tabii teklifler olursa değerlendirebiliriz. Şu anda 100 bin liralık bir değer belirledik. Hiç kimse olmasa bile bu parayı hatıra olarak saklayacağız.” Biz bu parayı bize hatırlatması için ömür boyu saklayacağız” dedi.

habercukurca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu