Haber

Genç kadın, pandemi döneminde kuaförlüğü ahşap işçiliği ile mesleğe dönüştürdü.

Orman yangınından çıkan atık ağaç modüllerini konut aksesuarlarına dönüştürdü

Pandemi döneminde bayan kuaförüyken hobi olarak başlayıp mesleğe dönüştürdü.

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde bayan kuaförü olarak çalışan Genç, pandemi döneminde iş yerinin kapalı olduğu dönemde hobi olarak başladığı ahşap işçiliğini geliştirerek hem sanata hem de mesleğe dönüştürdü. Orman yangınlarının ardından işe yaramaz atık tahta parçalarını toplayıp masa, sehpa, lamba, abajur, raf, çiçeklik gibi aksesuarlar yapan Adem Rüzgar, hem pandemi dönemini değerlendirdi hem de para kazandı.

Manavgat’ta turizm şubesinde bayan kuaförü olarak çalışan Adem Rüzgar isimli genç, pandemi döneminde iş yerlerinin kapanmasını fırsata çevirdi. Hobi olarak ahşap oymacılığı ve nakış işleriyle ilgilenen Adem Rüzgar, hobisine devam etmek için Dikmen Mahallesi Nardibi’nde bir atölye kurdu. Atölyede her geçen gün kendini geliştiren, hobisini sanata ve mesleğe dönüştüren Adem Rüzgar; Masa, sehpa, lamba, avize, abajur, çiçeklik, raf gibi ev aksesuarlarının yanı sıra hayvan figürleri yapmaya başladı. Büyük Manavgat yangınında zeytin bahçesi de yanan Adem Rüzgar, Manavgat nehrinde sel sularının getirdiği ağaç dalları ve ormandan topladığı ağaç kökleri ve kolları ile en büyük hayali olan hayvan figürlerini yapmaya başladı. yangın alanı.

Pegasus atı yaparak hayalini gerçekleştirmeye başlayan Adem Rüzgar, “Ağaç oymacılığı benim için bir hobiyken sanat ve mesleğe dönüştü. Ayrıca sokağa çıkma yasağı olduğu için kendi mahallemde bu işi geliştirmek istedim.Önce konut aksesuarları yaptım.Bir yandan sel sularının nehirden getirdiği ağaç parçalarını toplarken.”Manavgat’ta yangın çıkmış. Yangında bize ait zeytin bahçesi de yandı. Yanan işe yaramaz ağaç köklerini ve dallarını buradan topladım. Bu geri dönüşüm malzemeleri ile ilk olarak Pegasus atı yaptım. Ardından Aslan, Boğa, Ejderha, Kartal ve Yunus dediğim gibi 8 hayvan figürünü tamamladım.” dedi.

Atölyesi bir sanat konutunu andıran Adem Rüzgar, başta oteller olmak üzere turistik işletmelerin ve konutlarında değişiklik isteyen ailelerin, yaptığı figürler ve ev aksesuarlarıyla ilgilendiğini ve beğenildiğini sözlerine ekledi.

kurtun-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu