Haber

AK Parti İl Başkanı Naim Makas’tan boykot çağrısı

AK Parti İl Lideri Naim Makas’tan boykot çağrısı

ÇANAKKALE – AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Ezine İlçe İdare Meclisi Toplantısı’na katılarak, burada İlçe Başkanı Hakiman Canbaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ve İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya ile bir araya geldi. Sezgin. .

İl Lideri Naim Makas, İl Başkan Yardımcılarıyla katıldığı toplantıda, İsrail’in Gazze’ye yönelik acımasız saldırılarına karşı şunları söyledi: “Kadın, çocuk, yaşlıların yaşadığı, tüm insani değerleri hiçe sayan ve Gazze’ye yönelik vahşi saldırılarını sürdüren Siyonist İsrail’i kınıyoruz. ve masum siviller yaşıyor.” “Bunu şiddetle kınıyor ve akan kanın durması için millet olarak her alanda büyük bir mücadele yürütüyoruz” dedi.

‘Kalıcı çözüm sağlamak şu anda insanlığın en büyük önceliği’

Kalıcı bir çözüm sağlanması gerektiğini belirten Önder Makas, “Gazzeliler bir yanda açlık, diğer yanda ağır bombardımanla katlediliyor. Binlerce sivili hedef alan bu katliamın engellenmesi ve kalıcı bir çözümün sağlanması en önemli ve öncelikli konudur. Bu kararlı mücadelenin bir an önce sonuç vermesini umuyoruz.” “Siyonist İsrail’in her alanda ve her durumda hak ettiği cezayı almasını umuyoruz” dedi.

AK Belediyeler boykot kararı

Başkan Makas, konuşmasına şöyle devam etti: “AK Belediyeleri olarak, İsrail’i destekleyen markalar başta olmak üzere Siyonist İsrail’i ve ona bağlı tüm marka ve ürünleri boykot etme kararı aldık. Bu vesileyle tüm sivil, resmi kurum ve kuruluşları boykota davet ediyoruz. Bu utanç verici saldırıya “Masum siviller katledilirken seyirci kalmayacağız. Başkenti Kudüs olan tam bağımsız bir Filistin devleti kurulana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

merkez-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu